Висновок

Розрахунок собівартості.

1. Горшок (риночка для вазона) - 25 грн
2. Декоративна куля - 20 грн
3. Декоративне серце - 8 грн
4. Декоративне серце з отвіром у вигляді серця - 0 грн
5. Тканина - 15 грн
6. Крохмаль для накрохмалення тканини - 10 грн
7. Наповнювач для топіарія - 20 грн
8. Надувна кулька для прикрашання - 5 грн
9. Стрічка - 5 грн
10. Перлини для серцевини квітки - 4 грн
11. Шпажки для топіарія (3 шт) - 9 грн
12. Клей - 10 грн
Всього: 121 грн
Екологічна оцінка
Враховуючи ті матеріали, які я використовувала при створені штучних квітів, а саме "тканина, клей, парлини, деоративну кулю", то можна сказати, що екологічна оцінка для такого виробу на висока 6 з 10.
Через те, що ці матеріали не є корисними для здоров'я та навколишнього середовища.

Також я б хотіла зауважити на легкій утилізації. Основою моєї композиції є тканина та декоративна куля (з пенопласту). На цю тему я знайшла декілька цікавих статей. 

Утилізація тканини

Прогрес у будь-якій сфері людської діяльності обов'язково пов'язаний з оборотною, негативною стороною цього процесу - появою й нагромадженням відходів. Ця схема прийнятна й для сфери тканих матеріалів,
для яких існують відходи у ткацькому й у текстильному виробництвах, а найбільший і об'єм, що збільшується, відходів становлять вироби із тканин - одяг, що зношується, «виходить із моди» і т.п., і в результаті підлягає утилізації. У країнах Західної Європи питання частково вирішується створенням системи «second hand», завдяки чому непотрібний одяг виявляється в Україні, створюючи тут додаткову екологічну проблему.
Як раціональний варіант утилізації подібної вторинної сировини запропоновано розглянути можливість використання здрібнених тканин як наповнювачів полімерних композиційних матеріалів, які широко використовуються в різних галузях людської діяльності. Використання фактично непридатного (дармового) наповнювача в значних кількостях привело б до істотного здешевлення таких полімерних матеріалів.Продовження

Переробка пінопласту

Пінопласт неохоче приймають в центрах збору сміття. Невеликі фірми по переробці відходів з-за труднощів з його зберіганням (більший обсяг по відношенню до маси), як правило, не приймають пінопласт, навіть якщо вони приймають пластик з маркуванням 6 (або PS). І якщо ви навіть знайдете пункт прийому таких відходів, то необхідно врахувати, що для переробки приймається тільки чистий пінопласт, тому що будь-яке забруднення може порушити процес переробки.
Переробка могла б допомогти виключити пінопласт з потоку відходів і допомогти скоротити темпи зростання звалищ. Тому переробка пінопласту повинна проводитися не з метою отримання прибутку, а для поліпшення стану навколишнього середовища.
Ще одним шляхом вирішення проблеми пінопласту для покупців в США також є поштовий повернення. У тому випадку, якщо в околицях відсутня пункти прийому відходів, існують програми, засновані Союзом переробників упаковки з пеноматериалов (Alliance of Foam Packaging Recyclers), які дозволяють здавати упаковку на пошті. Коробка, трохи зусиль і відправка поштою - ось і все ...
Як можна самостійно переробляти пінополістирол? Маловідомим способом переробки є обприскування пінопласту екстрактом цитрусової цедри, званим «лімонен». Це зменшить обсяг пінопласту приблизно до однієї двадцятої від початкового! Отримана липка субстанція може бути використана в якості суперклею.
Однак було б краще, якби люди по можливості скоротили або відмовилися від матеріалів, які є настільки значними джерелами забруднення і перейшли на використання більш екологічних матеріалів.
Реклама

Немає коментарів:

Дописати коментар